2018-09-27

Piąta edycja Bike Challenge

W niedzielę 23 września 2018 Poznań ponownie już po raz piąty zamienił się w rowerową stolicę Polski za sprawą ogólnopolskiego, miejskiego wyścigu rowerowego ŠKODA Poznań Bike Challenge, którego jednym z oficjalnych sponsorów był Solid Logistics. W tym roku impreza przyciągnęła ok. 4,5 tysiąca pasjonatów jazdy na rowerze z całej Polski i innych krajów Europy, wśród których byli nie tylko zawodowi kolarze, ale również mniej lub bardziej wysportowani amatorzy, jak też rodziny z dziećmi.
Impreza miała charakter otwarty i była pospolitym ruszeniem rowerowym, w myśl zasady „na rowerze jeździć każdy może”. Na starcie stawili się profesjonaliści i amatorzy na rowerach szosowych, jak też na rowerach górskich, poziomych czy miejskich a nawet najmniejsze pociechy na rowerkach dziecięcych, czy w przyczepkach. Każdy z uczestników niezależnie od wieku i umiejętności uczestniczył z entuzjazmem, wiedząc że „rower jest wielce OK. Rower to jest świat” (jak w piosence Lecha Janerki). Zawodnicy mieli do wyboru cztery dystanse:

  • dla zawodowców i bardzo profesjonalnych amatorów przeznaczony był dystans długi 120km ŠKODA Challenge, który stanowił jednocześnie eliminację do UCI Gran Fondo World Championship, który odbędzie się w Poznaniu 5-8.09.2019,
  • dystans średni 50 km,
  • dystans krótki – rodzinny Family Challenge 11 km
  • oraz dystans dla najmłodszych dzieci ok. 3 km – Rowerowy Rajd Dziecięcy dający najmłodszym adeptom kolarstwa niecodzienną i wspaniałą okazję przejechania dwóch okrążeń wokół stadionu Lecha Poznań w atmosferze dobrej zabawy przy gromkim dopingu najbliższych i publiczności zgromadzonej na stadionie gwarantując dzieciom wielką frajdę z uczestnictwa w sportowej rywalizacji oraz zachęcając do uprawiania sportu w przyszłości.

Zwycięzcą na najdłuższym dystansie 120 km był Alexander Steffens z Niemiec, który pokonał trasę w czasie 2:45:33. Wśród kobiet triumfowała Magdalena Chmielewska z Józefowa, przemierzając dużą pętlę z wynikiem 3:01:27. Nie każdy mógł stanąć na podium, lecz medale otrzymali wszyscy uczestnicy wyścigu, którzy szczęśliwie dojechali do mety.
Naszą firmę Solid Logistics również godnie reprezentowali pracownicy z oddziałów w Gdyni i Poznania, a niektórzy z nich już po raz piąty zmierzyli się w kolarskiej rywalizacji na najdłuższym dystansie 120km osiągając bardzo dobre wyniki.
Możliwość wystartowania w tym wyścigu była dla wielu wspaniałą przygodą, która mimo załamania pogody dla wszystkich z pewnością na długo pozostanie satysfakcjonującym wspomnieniem. Mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili.
Tegoroczny Bike Challenge odszedł już do historii, ale już dziś zapraszamy ponownie na to wielkie kolarskie wydarzenie w 2019, kiedy to w Poznaniu dn. 5-8.09.2019 odbędą się mistrzostwa świata UCI Gran Fondo World Championship gwarantujące jeszcze większe sportowe emocje.

Zobacz relacje na stronie UCI Gran Fondo World Championship

Zajawka >>>

Więcej >>>