2018-11-07

Solid Logistics promuje polski biznes i polskie porty w Chinach

China International Import Expo (CIIE) - pierwsze targi importowe w Szanghaju,  5-10.11. 2018

Pierwsze Chińskie Międzynarodowe Targi Importowe to w tym roku największe wydarzenie gospodarcze w Chinach.

Rynek chiński dziś to największy rynek konsumencki świata. Ludność Chin to bogacące się społeczeństwo i coraz bardziej świadomi konsumenci  poszukujący towarów wysokiej jakości (w tym art. spożywczych, konsumpcyjnych, farmaceutycznych, aparatury medycznej, samochodów i in.). W ciągu najbliższych kilku lat Chińczycy zamierzają przeznaczyć na zakup produktów importowanych 10 bilionów dolarów.  Misją pierwszych chińskich targów importowych  jest zwiększenie sprzedaży importowanych towarów na rynku chińskim – jak zauważył  Andrzej Szewczyk - dyrektor Centrum Współpracy Polsko-Chińskiej w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.

Natomiast dla polskiej gospodarki to najlepsza od lat okazja do promocji polskich produktów i know-how w Chinach - ocenił Andrzej Juchniewicz z Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. W największych w historii Chin targach w Szanghaju uczestniczą 82 polskie firmy. Obecni dziś na targach polscy eksporterzy i nowi potencjalni importerzy polskich produktów do Chin zajmują ogółem 1000 metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej (najwięcej spośród krajów Europy Środkowo-Wschodniej, gdzie dla porównania Czechy i Węgry zajmują po 500m2).
Solid Logistics jest również obecny na targach w Szanghaju, których rozmach i skala jest na miarę Chin. Wspieramy polski biznes i polskie porty
Wszystkie polskie stoiska oblegane są z zaciekawieniem przez wizytujących. 

Chińskie Międzynarodowe Targi Importowe 2018 to największa misja krajowych przedsiębiorców do Chin od czasu zakończonej dużym sukcesem Wystawy Światowej EXPO 2010 w Szanghaju.

Fot. 1. i 2)  Solid Logistics obecny na targach w Szanghaju - na zdjęciach: Prezes Solid Logistics Marek Tarnowski oraz  Dyr. Oddz. w Gdyni Bolesław Chełkowski.
Fot. 3) Do Szanghaju przybyły delegacje rządowe ze 100 krajów, w tym także z Polski. Polska delegacja rządu RP (m.in. szef gab. politycznego Marek Suski, minister rolnictwa Jan K. Ardanowski oraz podsekretarz stanu z min. przedsiębiorczości i technologii Tadeusz Kościński)  wspiera  przedsiębiorców na targach w Szanghaju.
Fot. 4) Delegacja rządowa RP wspiera przedsiębiorców z każdego regionu Polski
Fot. 5)  Polskie stoiska oblegane przez wizytujących.
Fot. 6)  Tysiące osób odwiedziło pierwsze Chińskie Międzynarodowe Targi Importowe – dziś to największe okno wystawowe świata.
Fot. 7)  Targi rozwoju i przyszłości.  The Future is Here
Fot. 8)  Targi rozwoju i przyszłości
Fot. 9) Shanghai by night.  Szanghaj nocą. Rozmiar i skala Targów jest na skalę Chin.
Fot. 10)  Shanghai by night